Wigilia w Piaście

Oplatek 2014

Gmina Polska Piast – w niedzielę, 14 grudnia br. zorganizowała w pomieszczeniach „Kon-Takt” coroczne spotkanie przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw jak ryby, kapusty z grzybami, barszczu, pierogów i szeregu innych słodkości i pyszności.
Serdeczne życzenia świąteczne złożył wszystkim obecnym w imieniu Zarządu jak i własnym – Przewodniczący Andrzej Kurkowski.
W uroczysty nastrój Świąt wprowadził wszystkich Bogdan Dmowski, odczytując słowa z Ewangelii według św. Łukasza.
Melodie kolęd, śpiewanych przy dźwiękach gitary Jensa, rozchodziły się po odświętnie udekorowanej sali, zapełnionej licznie zgromadzonymi członkami jak i gośćmi Piasta, którzy łamiąc opłatek składali sobie wzajemnie życzenia.
Wyjątkowo gorąco i serdecznie odbyło się przywitanie gościa specialnego z Polski- Stefki Maniura, która po raz drugi gościła na opłatkowym spotkaniu w Piaście. Wiersze z tomiku poezji Stefki, recytowane przez Magdalenę i Bogdana, wysłuchane zostały z wielkim uznaniem i podziwem.
Boże Narodzenie to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty.
Udało nam się stworzyć namiastkę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pełną ciepła, czułości i miłości. W tym ważnym momencie wszyscy stali się jedną rodziną, kolędując przy wspólnym wigilijnym stole.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.