20 rocznica Biblioteki Polskiej PIAST w Essen

Biblioteka

18 listopada 2018 roku spotkaliśmy się w sali parafialnej Polskiej Misji Katolickiej w Essen z okazji 20 rocznicy powstania naszej biblioteki, w roku jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W centrum tego uroczystego spotkania byli oczywiście nasi bibliotekarze, Stasia i Sławek Miklaszewscy oraz Ela Wręczycka i jej z powodów zdrowotnych nieobecny mąż Jerzy. Trudno jest wyrazić, jak bardzo nasza gmina wdzięczna jest tej czwórce, za ich ogromny wkład pracy i poświęcenie przez te 20 lat prowadzenia biblioteki.

Z zaproszonych gości obecni byli Konsul Generalny RP w Kolonii Jakub Wawrzyniak, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Sylwia Błaszczyk, oraz  Maria i Czesław Gołębiewscy – właściciele restauracji GDANSKA, miejsca spotkań Polonii żądnej dobrej kuchni i polskiej oraz międzynarodowej kultury.

Tego dnia byliśmy świadkami popisów naszych najmłodszych czytelników w konkursie-zabawie pt. „Łamańce-skubańce“, odznaczonych przez Konsula Wawrzyniaka pamiątkowymi dyplomami.

W części artystycznej Thomas Wolters zabawiał dzieci pokazami czarnej i białej magii a Jola Wolters zaprezentowała nam kilka piosenek ze swego bogatego repertuaru.

Jednym z kulminacyjnych punktów naszego jubileuszu była projekcja filmu „Nasza Baśń“, który specjalnie na ten dzień zrealizowali Claudia Daniel i Andrzej Nowak.

Linki:

Andreas Hübsch – wywiad w bibliotece dla radia COSMO

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s